Bezbednosno-informativna agencija Security Information Agency

Dosadašnji rukovodioci

  • JOVAN S. MILOVANOVIĆ (1845-?)
    načelnik Odeljenja za poverljive policijske poslove od 1899. do 1900. godine

  • TASA J. MILENKOVIĆ (1850-1918.)
    načelnik Policijskog odeljenja od 1900. do 1901. godine

  • MILUTIN A. POPOVIĆ (1863-1923.)
    načelnik Policijskog odeljenja od 1901. do 1903. godine

  • ĐORĐE S. ĐORĐEVIĆ
    načelnik Policijskog odeljenja od 1903. do 1905. godine

  • DRAGUTIN N. MILIĆEVIĆ (1861-1911.)
    načelnik Policijskog odeljenja od 1905. do 1906. godine

  • OBRAD B. BLAGOJEVIĆ (1869-1959.)
    načelnik Policijskog odeljenja od 1906. do 1907. godine

  • ČEDOMILJ A. KOSTIĆ (1869-1935.)
    načelnik Policijskog odeljenja od 1907. do 1909. godine

  • MILORAD A. VUJIČIĆ (1868-1936.)
    načelnik Policijskog odeljenja od 1909. godine

  • ŽIVOJIN LAZIĆ (1876-?)
    načelnik Policijskog odeljenja od 1919. do 1921. godine

  • VASA LAZAREVIĆ (1875-1941.)
    načelnik Odeljenja za državnu zaštitu od 1921. do 1925. godine

  • RADOMIR P. TODOROVIĆ (1882–1935.)
    načelnik Odeljenja za državnu zaštitu od 1925. do 1929. godine

  • DOBRICA MATKOVIĆ (1887/1888-1973.)
    načelnik Odeljenja za državnu zaštitu 1929. godine

  • BRANKO ŽEGARAC
    načelnik Odeljenja za državnu zaštitu od 1929. do 1934. godine

  • NEMANJA LJUBISAVLJEVIĆ (1887-1937.)
    načelnik Odeljenja za državnu zaštitu 1934. godine

  • DRAGOSLAV LAZIĆ (1893-?)
    načelnik Odeljenja za državnu zaštitu od 1934. do 1939. godine

  • CVETAN D. ĐORĐEVIĆ (1893–1944.)
    načelnik Odeljenja za državnu zaštitu od 1939. do 1940. godine

  • NEGOSLAV OCOKOLJIĆ (1897-1961.)
    načelnik Odeljenja za državnu zaštitu 1940. godine

  • PAVLE S. ĐORĐEVIĆ (1895-1943.)
    načelnik Odeljenja za državnu zaštitu 1940. godine

  • SLOBODAN PENEZIĆ – KRCUN (1918-1964.)
    načelnik Odeljenja zaštite naroda (OZN) sa Srbiju od 13. maja 1944. godine do 19. februara 1946. godine

  • MILORAD MILATOVIĆ (1910-1997.)
    pomoćnik ministra unutrašnjih poslova – načelnik Uprave državne bezbednosti (UDB) za Srbiju od avgusta 1946. godine do februara 1953. godine

  • VLADAN BOJANIĆ (1919-2003.)
    podsekretar Državnog sekretarijata za unutrašnje poslove (DSUP) NR Srbije – načelnik Uprave državne bezbednosti (UDB) za Srbiju od 28. februara 1953. godine do 20. avgusta 1955. godine

  • SREĆKO MILOŠEVIĆ (1919-1995.)
    podsekretar Državnog sekretarijata za unutrašnje poslove (DSUP) NR Srbije – načelnik Uprave državne bezbednosti (UDB) za Srbiju od 20. avgusta 1955. godine do maja 1961. godine

  • SAVA RADOJČIĆ (1913-?)
    načelnik Uprave državne bezbednosti Republičkog sekretarijata za unutrašnje poslove (RSUP) SR Srbije od 15. jula 1961. godine do 22. maja 1964. godine

  • DRAGOSLAV NOVAKOVIĆ (1921-1993.)
    pomoćnik sekretara Republičkog sekretarijata za unutrašnje poslove SR Srbije zadužen za poslove državne bezbednosti od 1964. godine do 1966. godine

  • RAJKO ĐAKOVIĆ (1922.)
    načelnik Službe državne bezbednosti – podsekretar RSUP SR Srbije od 12. jula 1966. godine do 16. februara 1971. godine

  • MILORAD BISIĆ (1923-2005.)
    načelnik Službe državne bezbednosti – podsekretar RSUP SR Srbije od 16. februara 1971. godine do 17. jula 1974. godine

  • SRDAN ANDREJEVIĆ (1924-2011.)
    načelnik Službe državne bezbednosti – podsekretar RSUP SR Srbije od 17. jula 1974. godine do 26. oktobra 1976. godine

  • ŽIVOMIR JOVANOVIĆ (1925-1978.)
    načelnik Službe državne bezbednosti – podsekretar RSUP SR Srbije od 3. novembra 1976. godine do 7. februara 1978. godine

  • OBREN ĐORĐEVIĆ (1927-1997.)
    načelnik Službe državne bezbednosti – podsekretar RSUP SR Srbije od 22. marta 1978. godine do 26. juna 1985. godine

  • DRAGUTIN MITROVIĆ (1939.)
    načelnik Službe državne bezbednosti – podsekretar RSUP SR Srbije od 26. juna 1985. godine do 24. aprila 1990. godine

  • PREDRAG TODOROVIĆ
    zamenik sekretara RSUP SR Srbije, vršilac družnosti načelnika Službe državne bezbednosti od 24. aprila 1990. godine do 31. oktobra 1990. godine

  • ZORAN JANAĆKOVIĆ (1939.)
    načelnik Službe državne bezbednosti – podsekretar RSUP SR Srbije od 31. oktobra 1990. godine do 30. decembra 1991. godine

  • JOVICA STANIŠIĆ (1950.)
    pomoćnik ministra unutrašnjih poslova – načelnik Resora državne bezbednosti
    od 1. januara 1992. godine do 26. oktobra 1998. godine

  • RADOMIR MARKOVIĆ (1946.)
    pomoćnik ministra unutrašnjih poslova – načelnik Resora državne bezbednosti od 27. oktobra 1998. godine do 25. januara 2001. godine

  • GORAN PETROVIĆ (1961.)
    pomoćnik ministra unutrašnjih poslova – načelnik Resora državne bezbednosti od 26. januara 2001. godine do 15. novembra 2001. godine

  • ANDREJA SAVIĆ (1947.)
    načelnik Resora državne bezbednosti od 15. novembra 2001. godine do 1. avgusta 2002. godine i direktor Bezbednosno-informativne agencije od 1. avgusta 2002. godine do 23. januara 2003. godine

  • MIŠA MILIĆEVIĆ (1961.)
    direktor Bezbednosno-informativne agencije od 23. januara 2003. godine do 5. marta 2004. godine

  • RADE BULATOVIĆ (1958.)
    direktor Bezbednosno-informativne agencije od 6. marta 2004. godine do 17. jula 2008. godine

  • SAŠA VUKADINOVIĆ (1972.)
    direktor Bezbednosno-informativne agencije od 18. jula 2008. godine do 2. avgusta 2012. godine

  • NEBOJŠA RODIĆ (1953.)
    direktor Bezbednosno-informativne agencije od 3. avgusta 2012. godine do 2. septembra 2013. godine

  • ALEKSANDAR ĐORĐEVIĆ (1970.)
    direktor Bezbednosno-informativne agencije od 25. oktobra 2013. godine